KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 17493019

nr 1749 3019

Viola Larsson-Allvar

(1918-2004), Sverige

Pastell, "Midsommarnatt i Ångermanland". Signerad, daterad -58. Bildmått: 48x63 cm, yttermått inklusive ram: 55x69 cm

Utrop:

600 kr

Såld:

450 kr

måndag 8 december 2025
kl 18:05:14

  • Tema
  • 8 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Viola Larsson-Allvar

Läs mer om Viola Larsson-Allvar